AECOsim on Bentley BIM-platvorm, mis annab ühele nõudlikule mudelprojekteerijale kõik peamised vajaminevad tööriistad ehitise arhitektuurseks, mehaaniliseks, konstruktsiooniliseks ja elektriliseks projekterimiseks.

Hooned muutuvad aina nutikamaks ja nende süsteemid peavad olema juba alguses loodud nii, et töötaksid kooskõlas. Et see tõesti nii oleks, aitavad nutikad tarkvaralised tööriistad projekteerijal kõiki erinevaid hoone süsteeme BIM-platvormil muretumalt kokku panna. AECOsim koondab töövahendeid arhitektuuri, konstruktsiooni ja eriosade mudeldamiseks.

Need neli tõsist tööriista mudelprojekteerijale on AECOsim´is järgmised:

Neist vahenditest saab keskkonna, milles projekteerija jaoks valitseb modelleerimisvabadus: piiranguid on vähem, saab paremini ja arukamalt ühendada nii 2D kui 3D töövood ning kasutada ära Bentley suurepärase graafikasuutlikuse.

Microstationi kui AECOsim´i platvormi põhiomadusteks on paindlik referentsimine, lai valik töövahendeid, geoinfoteadlikkus, hüpermudelid, punktipilved, AccuDraw Functional Component, Detailing Center jne - kõik see toetab BIM töövoogu. Koostöö inseneridega sujub samuti, sest integratsioon analüütikatarkvaradega RAM, STAAD, AECOsim Energy Simulator jt lubab nendega mudelit jagada. GenerativeComponents ning ProjectWise Cloud Services võimaldavad automatiseeritud iteratiivset modelleerimist.

Valik tooteid ja brände