background-image


Huvitav ja kasulik

MKM joonestiilide konverteerimine DGN-st DWG-sse

MKM nõuetele vastava faili loomiseks alusta kindlasti www.reib.ee veebilehelt ressursifailide allalaadimisega.


MicroStationi ressursifailide kohta on antud ka juhend, kuhu need salvestada. Et aga töö ka DWG formaadis sujuks, tuleb alla laadida lisaks mõned AutoCAD’i ressursifailid: mkm.shx salvesta aadressile …WorkSpace/Standards/Symb, mkm.dwg salvesta aadressile …WorkSpace/System/Seed.

DGN faili konverteerimisel DWG formaati on suurimaks peavaluks olnud joonestiilid, mis oma olemuselt on pidevjooned, kuid millele on antud nimi (näiteks AAREKIVI, AIAVUND, HOONEKP jt). Kasutades www.Reib.ee veebilehel olevaid ressursifaile (mkm.lin), nimetatakse konverteerimisel eelnimetatud joonestiilid ümber „Continuous“ joonestiiliks.

Selle probleemi lahendamiseks tuleb veidi muuta mkm.lin faili. Kõikidele pidevjoonega sarnanevatele joonestiilidele tuleb lisada üliväike vahe, mida joonisel ei ole võimalik tuvastada, kuid mis muudab selle joone olemust MicroStationi jaoks.

Näiteks:
*AAREKIVI, Äärekivi ________________________
A,0.1,-0.00001,0.1

Selliste muudatustega faili mkmdgn.lin leiad lisatud mkmcadsys.zip failist.

DGN faili salvestamisel DWGks tuleb kasutada konverteerimistabelit, kus on ära näidatud mkmdgn.lin faili asukoht.

dwg1PNG


Konverteerimisel võib juhtuda, et programm ei leia konvertimiseks vajalikke fonte. Sel juhul joonestiili ei konverdita vaid asendatakse jällegi „Continuous“ joonestiiliga.

Selle probleemi lahendamiseks kasuta dwg-dgn.dgnlib faili (leiad mkmcadsys.zip failist). See on eelseadistuse fail, kuhu on lisatud vajalikud fondid. Salvesta see fail projekti või Standardi Dgnlib kausta:

Win7
C:/Application Data/Bentley/(programmi täielik nimi)/WorkSpace/Standards/dgnlib
või
C:/Application Data/Bentley/(programmi täielik nimi)/WorkSpace/Projects/(projekti nimi)/dgnlib


NB! Kontrolli, kas antud aadress on määratud MS_DGNLIBLIST muutujale. Vajadusel lisa aadress.
Konverteerimistabeli mkm.csv (ka mkm.xls) leiad samuti mkmcadsys.zip failist. Muuda vajadusel DWGOutputLineStyleFile tulbas mkmdgn.lin faili aadressi.

DWG-ks salvestamise seaded võiksid olla järgnevad:
dwg2PNG
Valik tooteid ja brände